İnstagram Rehberi

İnstagram İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram İşletme Hesabı Açma

Instagram İşletme Hesabı Açma

Daha önce var olan bir hesabı isterseniz direkt olarak işletme hesabına çevirebilirsiniz veya Instagram hesabı açmadıysanız, sıfırdan bir hesap oluşturarak işletme hesabına çevirebilirsiniz. Sıfırdan hesap oluşturmak için aşağıdaki adımları takip edin: 

1. Adım-> Mobil uygulama veya web sitesi üzerinden Instagram’a giriş yapın.

2. Adım-> “Kaydol” butonuna tıklayın.

3. Adım-> Sırasıyla “Cep telefonu veya E-posta”, Ad Soyad, Kullanıcı Adı ve Şifre kısmını doldurun. Eğer Facebook hesabınız varsa onunla giriş yapabilirsiniz.

4. Adım-> Bilgileri girdikten sonra karşınıza “Doğum Günü Ekle” aşaması çıkacaktır. Hesabı açan kişinin doğum tarihini girmesi gerekir. Eksiksiz bir şekilde girin.

5. Adım-> Doğum tarihini girdikten sonra doğrulama amacı ile e-posta veya telefon adresinize doğrulama mesajı gelecektir. Mesajı boşluklu alanlara girin.

6. Adım-> Kodu doğruladıktan sonra başka bir işlem kalmayacaktır. Başarılı bir şekilde hesap oluşturdunuz.

İşletme hesabına dönüştürmek için: 

1. Adım-> Sağ üst kısımda bulunan üç çizgiye tıklayın.

2. Adım-> Açılan sekmede “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.

3. Adım-> Seçenekler kısmında bulunan menüde “Hesap” kısmına tıklayın.

4. Adım-> En altta bulunan “Profesyonel Hesaba Geçiş Yap” seçeneğine tıklayın.

5. Adım-> İlgilendiğiniz kategoriyi seçtikten sonra başarılı bir şekilde işletme hesabı oluşturmuş olacaksınızdır.

İnstagram İşetme Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram İşletme Hesabı Satışları Nasıl Arttırılır?

İşletme hesabı oluşturduktan sonra satış yapmak ve firmanın güvenirliğini arttırmak için yapılması gereken belirli başlı adımlar vardır. Bu adımları doğru bir şekilde uygulayarak satışlarınızı arttırarak kar oranınızı yükseltebilirsiniz.

1.) Profil Fotoğrafı oluşturun.

Son zamanlarda işletme sayısı arttığından dolayı birçok kişi nereden alışveriş yapacağını bilmemektedir. Satış yapmanız için firmanız veya isminiz ile doğrudan alakalı bir fotoğraf koymanız önerilir. Böylece kurumsal olduğunuz ve ürünlerinizin kaliteli olduğu konusunda fikir üreteceklerdir.

2.) Biyografi Kısmını Düzenleyin.

Kullanıcılar profile giriş yaptıktan sonra direkt olarak ya profil fotoğrafı ya da biyografi dikkatlerini çeker. Profil fotoğrafınızı ayarladıktan sonra işletmeniz ile alakalı bir biyografi oluşturun. Çok fazla uzatmadan 1-2 cümle yazıya yer verin. Sonunda güvenirliği arttırmak için internet siteniz var ise linkini bırakın. Böylece güvenilir olduğunuzu kanıtlayacak ve satışlarınızda artış göreceksinizdir.

3.) Kitle Oluşturmaya Çalışın.

Yeni başladıysanız veya daha önceden işletme hesabını kullanıyorsanız, unutmadan yapmanız gereken bir diğer etken kitle oluşturmaktadır. Başlarda birden fazla ürün hakkında satış yapmayın. Ürün satışı yaparken belirli bir kitleye odaklanmanız gerekir. Birden fazla ürün ile alakalı kitle oluşturduğunuz zaman satış konusunda sıkıntı yaşayacaksınız ama tek bir kitle üzerinden gittiğiniz zaman hızlı bir şekilde hesabınızı büyüterek satışlarınızı arttırabilirsiniz.

4.) Düzenli Çekiliş Yapın.

Çekiliş sayesinde takipçi sayınız artacak ve firmanız tanınacaktır.  Çekilişlerden çok bir kar oranınız olmayacaktır. Tam tersine verdiğiniz ürünler yüzünden biraz zarara gireceksinizdir ama bu zarar daha sonra telafi olarak dönecektir. Çekiliş yaparken herkesin takip etmesini ve birilerini etiketlemesini isterseniz hesabınızın kitlesi artacaktır. Bir zamandan sonra ise büyük kitlelere hitap ettiğinizden dolayı yüksek satışlar yapabilir duruma geleceksiniz.

5.) Hashtag Kullanmaya Özen Gösterin.

Hashtag (etiket) Instagram da belirli bir kitleye hitap etmek için en etkili yöntemdir. Satış yapacağınız kitle ilgili hashtag oluşturduktan sonra kısa bir süre içinde satışlarınıza yansıdığını fark edeceksinizdir. Büyüme aşamasına geçtikten sonra artık kendi hashtaginizi kullanarak markalaşmaya bir adım atabilirsiniz. Ürünleri farklı yerden tedarik etseniz bile kendinize ait hashtag kullanırsanız, tanınmışlık seviyenizi arttırır. Böylece satışlarınızdaki fırlamaya şahit olursunuz.

6.) İletişim Kurmaya Çalışın. 

İletişim kurmak en önemli özelliklerden biridir.  Yorumlarda takipçilerinizin sorularına cevap vererek satışlarınızı arttırabilirsiniz.  Yorumların dışında profilinizde bıraktığınız numaraya gelen sorularla da hızlı bir şekilde ilgilenmeniz gerekir. Aktif bir şekilde kullandığınız zaman Instagram dahil olmak üzere birçok kişi tarafından fark edilir ve satışlarınızda bir artış yaşayabilirsiniz.

İnstagram İşletme Hesabı Açma

7.) Günlük Olarak Hikayeler Atın. 

Hikayeler sayesinde her gün kendinizi kullanıcılara hatırlatabilirsiniz. Instagram hikayeler özelliği için birçok yeni ekleni getirmiştir. Sorular, anket, müzik, test ve geri sayım eklentisi sayesinde farklı farklı konseptler oluşturabilirsiniz.

8.) Instagram’a Reklam Verin.

Her gün akışınızı yenilediğinizde karşınıza sponsorlu içerikler çıkmaktadır. Çoğu ilgi alanlarınız doğrultusunda çıkmaktadır. Hedef kitlenize ulaşmak için en kolay yollardan biri reklam özelliğini kullanmaktadır. Belirli bir bütçe ile sınırlı bir şekilde reklam verebilirsiniz. Böylece daha aktif bir kitleye ulaşarak satışlarınızda artış görebilirsiniz.

 

Instagram’dan Para Kazanmak Adlı konumuzu incelemek için: Buraya Tıklayın.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu